Baza porad Podróże i turystyka Strony internetowe

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Szukasz atrakcji w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego często trudno odnaleźć się w ogromie informacji o planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych i ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – poznaj portal opracowany specjalnie dla turystów

Żeby pokazać przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Turyści planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której szybko odnajdą schroniska młodzieżowe, motele i hotele, Centra Informacji Turystycznej oraz zabytki i galerie położone w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Prócz tego dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. urok regionalnego folkloru, regiony agroturystyczne oraz zamek na Wawelu.

Katalog ambasad i proste rozmówki – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych górskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Wyjątkowo przydatny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze słowa i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po naszym kraju.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Similar Posts