Baza porad Podróże i turystyka Strony internetowe

Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Zainteresowany ciekawymi miejscami w Małopolsce? Zajrzyj tutaj.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o ciekawych atrakcjach i zbliżających się wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Aby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której prędko wyszukają Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, jak również pensjonaty, hotele i schroniska zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi zamek na Wawelu, czar lokalnego folkloru oraz regiony agroturystyczne.

Witryna o atrakcjach w Małopolsce nie zaniedbuje obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych ciekawych miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niesłychanie pomocny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe słówka i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Similar Posts