Baza porad Biżuteria

Jak dobrać zawieszkę do rodzaju łańcuszka?

Jubilerzy wykonują różne typy łańcuszków. Do niektórych z nich najlepiej pasują delikatne, niewielkie zawieszki, inne prezentują się najbardziej okazale z dużymi, bogato zdobionymi wisiorami, a jeszcze inne najlepiej wyglądają solo. Jak wydobyć piękno łańcuszka za pomocą zawieszki?

Łańcuszki – pancerki

W przypadku pancerki sprawa jest prosta. Do grubego łańcuszka tego typu w zasadzie nie pasuje żadna zawieszka. Najlepiej prezentują się one samodzielnie, bez dodatkowych ozdób. Do nieco delikatniejszej pancerki pasują zawieszki grubsze, wykonane z tego samego materiału do pancerka (srebro, złoto) koniecznie w tym samym odcieniu. To również łańcuszek nadający się do ozdób z motywami religijnymi (np. krzyżyk). Nie jest zaś najlepszym wyborem dla błyszczącej, mocno odbijającej światło zawieszki.

Łańcuszki – kostki

Bardzo uniwersalny łańcuszek, który w zależności od grubości pasuje do większości zawieszek. Ze względu na geometryczny kształt, najlepiej wykorzystywać go do zawieszek o regularnych kształtach (np. prostokątnych). Kostka ładniej wygląda jeśli jest krótsza – zatem nosimy ją do zawieszek umieszczanych wyżej przy szyi.

Łańcuszki typu ankier

Cudownie uniwersalne. Świetnie komponują się z bogato zdobionymi, ciężkimi wisiorami. Nie odwracają od nich uwagi i “giną” w oczach, podczas gdy zawieszka może zostać uwypuklona. Pasują zarówno do matowych jak i błyszczących zawieszek.

Łańcuszki – żmijki

Delikatnie się mienią i miękko układają na szyi. Dlatego lepiej wybierać do nich zawieszki, które powinny spoczywać w zagłębieniu międzyobojczykowym. Dobrze wyglądają zarówno z jednokolorową biżuterią (wisiorki z cyrkoniami) jak i wisiorkami z kolorowymi kamieniami szlachetnymi.

Łańcuszki fantazyjne

Wymagają każdorazowego przymierzenia do nich określonej zawieszki. Problemem z nietypowymi łańcuszkami może być to, że przy zawieszce mocno zdobionej lub takiej, której forma mocno odchodzi od łańcuszka (np. zawieszka ma łagodne, obłe kształty a łańcuszek jest prosty lecz geometrycznie kanciasty) oba kształty nie będą do siebie pasować.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/jak-dobrac-zawieszke-do-rodzaju-lancuszka/

Similar Posts