Biżuteria Robienie zakupów

Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Kolczyki z kamieniami kupisz na www.bizutik.pl.

Chociaż biżuteria potrafi być piękna i bez minerałów naturalnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki czy wisiorki. Kamienie mogą zupełnie zmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają wszak kolczyki z topazami, odmienny natomiast te ozdobione turkusem. Które pierścionki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się największym zainteresowaniem? Jakie kamienie stosowane przez jubilerów są naturalne, a które okazują się syntetycznymi produktami? To potrafi zadziwić – zwłaszcza osoby, które nie znają się na produkcji biżuterii.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Należy wspomnieć, że duża część surowców wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które produkowane są z wapnia oraz cyrkonu, a różne odcienie zawdzięczają takimi dodatkom, jak chrom czy kobalt. Poza nimi, kamieniami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Najdroższe kolczyki z kamieniami

Jubilerzy znacznie częściej wykorzystują jednak kamienie szlachetne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące mieć barwy od niebieskich do czerwonych i bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie naturalnych minerałów zwykle podnosi cenę kupna tego rodzaju kolczyków. Powinniśmy jednak pamiętać, że są to dzieła znacznie bardziej unikatowe, aniżeli te ze syntetycznymi materiałami.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Similar Posts