Biżuteria Robienie zakupów

Srebrna biżuteria z ametystami

Zobacz, gdzie kupić ametysty, wejdź na www.ametysty.com.pl.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Japonii, Paragwaju, Kenii i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.

Similar Posts