Biżuteria Robienie zakupów

Srebrne wisiorki

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz wisiorki srebrne.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich do czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Metal ten źle reaguje też na kontakt z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka paru ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo wrzucić do plastikowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.

Similar Posts