Biżuteria

Wyjątkowy topaz mistyczny

Zobacz, gdzie zamówić mystic topaz.

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz ma purpurowy odcień, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki przynosi stosowanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – świetnie prezentuje się również na co dzień. Ważna jest też różnorodność barw, dzięki której prościej możemy dobrać ozdoby do danej kreacji.

Similar Posts