Biżuteria

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Biżuterię z topazami zamówisz na topazy.com.pl.

Topaz to jeden z najtwardszych minerałów na świecie, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów szlifierskich. Poza tym jest również wymieniany wśród najładniejszych kamieni, a jego zalety od dawna są cenione przez jubilerów oraz nabywców biżuterii. Może przybierać najróżniejsze kolory – od bieli, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje wyłącznie w Ameryce Południowej, Azji, Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez złotników jest najczęściej przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych walorów estetycznych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, że jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie komponuje się z tym kruszcem. Należy przy tym dodać, iż w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są także wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki i naszyjniki, ale złotnicy wykonują również innego rodzaju produkty. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy wydatek około tysiąca PLN, natomiast na srebrne wydamy niekiedy sześciokrotnie niższą kwotę.

Koniec trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. Chcąc wybrać modele najbardziej odpowiadające naszym gustom należy więc udać się do kilku sklepów – a to pochłania mnóstwo wysiłku. Żeby takich problemów się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na kupno w internecie. Jest to rozwiązanie dużo prostsze, a poza tym korzystając z internetu mamy szansę również wyszukać kolczyki czy naszyjniki w niższych cenach.

Similar Posts