Edukacja

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Na https://digitalownia.pl odnajdziesz pełną ofertę kursu digital paintingu.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci stosują najczęściej zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach mnóstwo młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca sięga po popularne programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Z jakiego oprogramowanie do malarstwa komputerowego korzystają twórcy

Jest kilka programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został podstawowym oprogramowanie game developerów i ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak m.in. Affinity Photo, GIMP czy Clip Paint Studio, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych temperą, farbami akrylowymi lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nieudanych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Kurs Photoshop online – nie tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Zasadniczo nauka malarstwa komputerowego odbywa się w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednak by rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a przy tym poznać przydatne techniki stosowania pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, zalecamy zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw działania programu. Istotne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Similar Posts