Edukacja Hobby i rozrywka Podróże i turystyka

Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Nie czekaj! Sprawdź świetną ofertę zimowego kursu turystyki wysokogórskiej w rozsądnej cenie.

Góry są wspaniałe, ale też niebezpieczne. W zasadzie co parę dni, a głównie w okresie, kiedy wczasowicze masowo zjeżdżają w modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, w mediach informują o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego wyposażenia wybrali się na wyprawę szlakiem powyżej ich możliwości. Dlatego tym, którzy lubią góry i pragną nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie górskim?

Najlepszą metodą, aby nabyć potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym kursie pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego władania czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które okazują się konieczne w przypadku najrozmaitszych niebezpiecznych sytuacji. Kurs pokrywa też reguły odpowiedniego zachowania się podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada kilkunastoletnią praktykę jako realizator wypraw w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niewielkich grupach, które z reguły mają nie więcej niż pięć- osób. Skutkiem tego przyswajanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, aby mogli oni sprawnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się po górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts