Hobby i rozrywka Rekreacja, sport, hobby

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Wskazanym byłoby pomyśleć nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest specjalistyczny zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do treningu. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to pełne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie zasugeruje w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są także informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, dlatego na pierwsze lekcje mogą uczęszczać już 4-latki. Problemem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się indywidualnie, czy grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem doświadczonego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Similar Posts