Instalacje dla przemysłu

Obraz w Twoim telewizorze nie jest idealny? Postaw na wzmacniasz DVB-T

Potrzebujesz wzmacniacza DVB T? Wejdź na https://telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie TV jest obecnie codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy porannej kawie oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią nasze pociechy, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy znajdzie coś doskonałego dla siebie. Niestety, czasami sygnał jest tak nikły, że odbiór lubianego programu jest po prostu nieosiągalny. Najlepszym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Należy pamiętać, że jakość sygnału bywa tym słabsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że optymalnym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się silniejszy, a w konsekwencji odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Miejsce ich rozmieszczenia zależne jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku telewizji, ale także radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie produkowane?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – potęguje on sygnał wyłącznie wskazanych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Similar Posts