Instalacje dla przemysłu

Przeznaczenie kabla światłowodowego

Dalsze informacje o kablu światłowodowym.

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości bardzo duże osiągnięcie techniki. Potencjał jego zastosowania jest szeroki. Nie można uznać za wyolbrzymienie stwierdzenia, że kabel światłowodowy jest wykorzystywany praktycznie w każdej dziedzinie naszej codzienności. Jest to technologia naprawdę zaawansowana, która wyróżnia się świetnymi parametrami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go stosuje?

Kabel światłowodowy stosowany jest na przykład w branży telekomunikacyjnej i jest na ten moment praktycznie niezastąpiony, jeśli chodzi o linie telefoniczne. Za ich sprawą połączenia pomiędzy centralami a abonentami są niezawodne, a niebezpieczeństwo wystąpienia błędu jest bardzo małe bądź żadne. Połączenie jest świetne, co gwarantuje wysoką jakość tego, co usłyszeć możemy po drugiej stronie słuchawki telefonicznej. Z kolei elektrownie stosują na porządku dziennym kable światłowodowe do wykonywania sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich również rozgłośnie telewizyjne. Kable światłowodowe odznaczają się małą masą, co sprawia, że doskonale spełniają swoje funkcje w czasie transmisji realizowanych na żywo, ponieważ umożliwiają swobodę poruszania się technikom obsługującym kamery. Również sieć kablowa – czyli tzw. kablówka – działa w oparciu o ten produkt. Jeśli zaś idzie o przemysł komputerowy, kable światłowodowe są niezbędne dla zagwarantowania najwyższej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najistotniejsze cechy?

Kable światłowodowe, które aktualnie znajdują się na rynku, różni od siebie przede wszystkim jakość. Te najlepsze poddawane są podczas wytwarzania zaskakująco uważnemu nadzorowi technicznemu, dzięki czemu nie należy obawiać się, że w czasie użytkowania będą ulegały uszkodzeniu. Użycie stalowego drutu i włókna optycznego to cechy wyróżniające najwyższej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona zewnętrzna, która sprawia, że kabel odporny jest na wpływ niesprzyjających czynników i w ten sposób może dłużej pozostać w idealnym stanie. Kabel światłowodowy to bez wątpienia ogromny krok do przodu, jeśli chodzi o wykorzystywane w XXI w. rozwiązania techniczne.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Similar Posts