Ochrona zdrowia

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Aparat do terapii ultradźwiękowej zamówisz na www.bardomed.pl.

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki mają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do łagodzenia bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, bazuje na dwóch rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, wiązadeł czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Similar Posts