Ochrona zdrowia

Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie zaś, wykorzystując odpowiednie narzędzia i – w szczególności – efektywne leki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować pacjentom, że zabiegi okażą się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne za każdym razem, jeśli pojawi się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich narzędzi, przez co lekarz może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych partii zęba. Dobrze jednak pamiętać, iż w leczeniu kanałowym używa się także innych, nierzadko bardzo złożonych technologicznie narzędzi. Jakich?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Obok sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora przed oczami lekarza, ograniczając niemal całkowicie niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie również sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności ułatwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze stosują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie zabiegu oraz polepszenie komfortu pacjenta.

Leczenie kanałowe a NFZ

Decydując się na leczenie kanałowe warto wiedzieć, iż nie zawsze będzie ono refundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 lat. Inni nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś w pełni płatne. Jeśli jest ono niezbędne, dobrze wybrać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi akcesoriami oraz wcześniej sprawdzić, co o leczeniu u niego poprzedni pacjenci mówią w sieci.

Similar Posts