Ochrona zdrowia

Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska UK - na tej stronie poznasz specjalistę, który Ci pomoże.

Każde małżeństwo może przechodzić rozmaite kryzysy. Całe szczęście obecnie można się z nimi uporać bardzo skutecznie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę posiadającego odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach okaże się pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary zmagające się z przeróżnymi problemami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć trudności związane z niewiernością jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w razie uzależnienia, jednak tutaj nierzadko niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby partnerów czy ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, gdy między partnerami dochodzi do konfliktów, których nie umieją rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać problemy oraz zacieśnić związek. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia małżonkom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale również dawanie czegoś w zamian. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich kłopotów. Pary, które przeszły terapię małżeńską zdobyły umiejętności potrzebne do tego, aby doskonale radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że dzisiaj bez problemu spotkamy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku usprawnia terapię i zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na usługi specjalisty. Też na emigracji warto powalczyć o swoje małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi trudnościami. Trzeba pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a z jej pomocą partnerstwo może wejść na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Similar Posts