Podróże i turystyka

Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Szukasz szczegółowych wiadomości o skiturach? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Większa część osób wyruszających w góry zimą, udaje się tam na ogół tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka na nartach przeżywa w ostatnich latach swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego relaksu w górskim domu i przelotnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich piękna w trakcie dość trudnych, lecz niezwykle satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla doświadczonych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak używać raków oraz czekanu. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Gdzie wybierają się pasjonaci skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla entuzjastów skitur są bezsprzecznie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie świetnie dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypadów organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal położonego na wysokości przeszło 4000 m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa okaże się dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym zakresie poradę od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts