Reklama i marketing

Jak wybrać agencję SEO?

Odwiedź http://tinyurl.com/zqpfzh4, żeby dowiedzieć się więcej o ofercie firmy SEO.

Przedsiębiorstwa i administratorzy portali internetowych, którzy pragną, aby wyświetlać się na najlepszych pozycjach w wynikach wyszukiwania, mogą to osiągnąć na minimum 3 sposoby. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to podejmowanie działań samodzielnie. Nie dysponując rozeznaniem w tematyce SEO i nie obserwując codziennie informacji o zmianach w algorytmie Google, trudno działać właściwie i – co najistotniejsze – efektywnie. Kolejne podejście to stworzenie etatu dla biegłego SEOwca, aczkolwiek nie każda firma może sobie na to pozwolić z uwagi na koszty. Trzecie wyjście to podjęcie współpracy z agencją SEO. Budżet przeznaczony na takie działania można dostosować do możliwości finansowych zlecającego. Plusem współpracy z agencją SEO jest to, że poza specami od SEO w pracują tam również osoby od projektowania graficznego, kreatywnego pisania, programowania oraz kampanii Google Ads służące rzeczową pomocą w tych kwestiach.

Firma SEO – transparentność jej prac to ważny aspekt

Polskich agencji SEO jest wiele. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy, która poprawi naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Rekomendujemy postawić na firmę, która istnieje na rynku od kilku lat. Liczba firm SEO, ale również tych reklamowych czy kreatywnych, z każdym rokiem rośnie, co nie zawsze idzie w parze z jakością usług. Wybierając firmę, która istnieje od minimum dziesięciu lat, można mieć zaufanie, że dysponuje ona ogromnym doświadczeniem i może w każdej chwili pochwalić się ciekawym portfolio swoich uprzednich klientów. Na stronach agencji SEO często znajduje się sekcja „Case study”. Zanim zatwierdzi się umowę powinno się przeczytać studia takich przypadków, by samemu wstępnie zobaczyć, jakich efektów można oczekiwać po danej agencji, jak również to z jakimi trudnościami przyszło im się zmierzyć oraz z jakimi branżami miała do czynienia. Dobra agencja SEO to taka, która pracuje transparentnie: zawiadamia o harmonogramie prac na zbliżające się miesiące, ale również przekazuje sprawozdanie z wykonanych działań i ich efekty.

Kolejna nie do przecenienia kwestia to personalizacja oferty i dostrojenie zakresu działań do profilu działalności prowadzonej przez zleceniodawcę agencji. Jeśli agencja SEO na zapytanie ofertowe odpowiada w kilka minut, a oferta wygląda jak gotowy szablon, należy traktować to jak sygnał alarmowy. Po wysłaniu zapytania pracownik kompetentnej agencji SEO powinien skontaktować się z potencjalnym klientem, by dopytać o dodatkowe dane o firmie, nieodzowne do opracowania dla niej pełnej oferty. Chodzi o dane, których nie da się odszukać tak po prostu w sieci, jak przykładowo informacja o realizowanych do chwili obecnej pracach SEO i o istotnych dla klienta usługach albo produktach, które potrzebuje wypromować.

Opłata za usługi firmy SEO – którym ofertom nie wierzyć

Z nieufnością powinno się podejść do agencji SEO, które oferują typ współpracy z zapłatą za uzyskany wynik. W takim modelu opłata odbywa się dopiero wtedy, kiedy frazy kluczowe osiągną wskazane w umowie pozycje w SERP (np. wejdą do Top5 lub pierwszej strony wyników). To w dalszym ciągu często proponowany model rozliczeń, lecz niesie ze sobą spore niebezpieczeństwo – można wszak uzyskać szybki efekt naruszając reguły określone przez Google. Stale aktualizowany algorytm też nie ułatwia spełnienia obietnic składnych zleceniodawcy, więc rzetelna agencja SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych wyników. Jeśli chodzi o cenę za usługi agencji SEO, to sporadycznie jest ona stała – tradycyjnie w pierwszych miesiącach po podpisaniu kontraktu konieczne są większe nakłady finansowe, aby wykonać skrupulatny audyt SEO, a później zrealizować wszystkie wymienione w nim prace. W kolejnych miesiącach współpracy, gdy witryna zleceniodawcy zostanie już zoptymalizowana, wydatki na działania bywają znacznie mniejsze.

Lokalizacja:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Similar Posts