Podróże i turystyka Rekreacja, sport, hobby

Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wycieczki w Himalaje? Nie zwlekaj! Wejdź na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to niemało czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Problemy sprawia również samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednakże, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, bowiem często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts