Podróże i turystyka Rekreacja, sport, hobby

Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta wycieczki na Kilimandżaro, wejdź na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie licznych globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych wrażeń z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Podróżników przyciągają głównie niesamowite widoki, znikające już lodowce, jak również sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga należytego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi dla turystów ogromne wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą dysponować dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest też zrobić zapas leków zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed rozkwitem choroby uchroni też należyta profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty, a także zakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts