Podróże i turystyka Rekreacja, sport, hobby

Trekking górski – świetna forma wypoczynku dla aktywnych

Jeśli interesuje Cię pełna oferta trekkingu, zajrzyj na www.exploruj.pl.

Wycieczki w góry przybierają różne postaci. Od spokojnych przechadzek po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny trud dostajemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wymieniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do większej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i minimum elementarnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników ze świetną sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków biwakowania w toku wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Himalaje

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W naszym kraju pasjonaci tego typu aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem szczycą się Alpy, Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny z kolei spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts