Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Kup belki na relingi.

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne podczas urlopu sprzęty. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić przede wszystkim narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bo ma opływowy kształt. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć zawodowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem SUPy, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Similar Posts