Rekreacja, sport, hobby Robienie zakupów

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Chcesz zamówić kaski do jazdy konnej? Odwiedź ten adres.

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest na ogół wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie atesty, jak również pozwalać na regulację rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Similar Posts