Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Bezpieczne jazda samochodem w górach – łańcuchy śniegowe

Jeśli chcesz zamówić łańcuchy samochodowe, koniecznie sprawdź https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14.

Łańcuchy samochodowe w znacznym stopniu poprawiają przyczepność samochodu w ekstremalnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, zwłaszcza na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one obligatoryjnie znajdywać się w bagażniku każdego samochodu przez cały rok kalendarzowy (tak jest między innymi w Turcji, Bułgarii i Norwegii), w innych zaś są one niezbędnym elementem wyposażenia auta tylko w zimą (takie prawo obowiązuje na przykład we Włoszech, w Polsce, Niemczech i Hiszpanii). Jak jednak rodzaje łańcuchów samochodowych można nabyć?

Rodzaje łańcuchów samochodowych

Łańcuchy samochodowe klasyfikujemy przede wszystkim mając na uwadze ich przeznaczenie. Rozróżniamy modele wykonane z myślą o stosowaniu w pojazdach ciężarowych, osobowych, terenowych i dostawczych, jak również w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się także motywem zaplotu, grubością i przekrojem ogniwa (na ogół jest to kształt rombowy ukośny) oraz mocowaniem, które powinno być dopasowane do typu felgi. Różne są także tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy samochodowe. Współcześnie producenci stosują najczęściej stal manganową lub tytanową.

Jazda z łańcuchami na koła

Zakładanie łańcuchów samochodowych wymaga pewnych umiejętności i na początku może być źródłem sporego stresu. Żeby go uniknąć, powinno się potrenować tę czynność w garażu lub na placu manewrowym. Sama prowadzenie pojazdu z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Trzeba unikać buksowania kół, jazdy po niezaśnieżonych drogach i przekraczania prędkości 50 km/h. Korzystając z łańcuchów samochodowych, należy też koniecznie sprawdzać ich napięcie oraz ułożenie – tym sposobem unikniemy ich wczesnego zużycia i tym samym przedłużymy okres ich użytkowania.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Similar Posts