Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Shutters zamówisz na skyshutters.pl.

Planując aranżację pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Przeważnie wybiera się tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony i firany, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko znane w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi garderoby – zastosowanie shuttersów

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, tym samym można bez trudu je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, a także PCV. Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, jakkolwiek świetnie sprawdzają się też na drzwiach i w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w w Europie domach spotyka się nadal okazjonalnie, ale większość z nas zapewne widziała je na ekranie telewizora czy w kinie, gdyż te okiennice są niezmiernie popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich oraz RPA.

Dlaczego warto wybrać shuttersy?

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko wspaniale wyglądają, ale mają też zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować użycie energii słonecznej: latem hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma zazwyczaj przeszkód, by założyć je na zdecydowanej większości okien. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezmiernie ciekawy wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość nieruchomości. Należy również zaznaczyć, że shuttersy reguluje się bez wykorzystania łańcuszków, co rodzice dzieci oraz posiadacze psotliwych psów i kotów, które poplątać zwisające łańcuszki, uznają na pewno za dodatkowy atut.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Similar Posts