Robienie zakupów

Czym jest antena naziemna?

Więcej szczegółów o antenie naziemnej.

W przeważającej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sprzedaży znajdują się siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się też świetną wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że należy mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy kupić. Powinno się pamiętać, że uwagę należy zwrócić na wiele czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Similar Posts