Ochrona zdrowia Robienie zakupów

Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Dowiedz się więcej o aparatach do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu ucisku.

Aparat do masażu limfatycznego – stymulacja przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są aparaty do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory aparat uciska kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację chłonki. Jest dużo zaleceń do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe aparaty do presoterapii

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Dziś osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki innowacyjnym aparatom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, więc bez trudu można zabrać je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne bądź zaburzenia rytmu serca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Similar Posts