Robienie zakupów

Jak chronić numizmaty – o albumach na monety

Znajdź klaser na monety i banknoty na goldbroker.pl.

Kolekcjonowanie monet oraz banknotów to nie tylko radość z poszukiwania i zakupu nowych okazów, ale również poczucie spełnienia z ich przeglądania i katalogowania. Zdobyte numizmaty winny zatem zostać umieszczone w praktycznych klaserach bądź albumach, za sprawą których łatwo będzie można je przeglądać, a w tym samym czasie ochroni się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Klaser numizmatyczny – plusy wypinania i wpinania poszczególnych kart

Kolekcjonerzy monet mają rozległy wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, niemniej jednak najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Z jakiego powodu? W głównej mierze z tej przyczyny, iż pomagają w prosty sposób segregować monety konkretnego typu. Należy pamiętać, że wiele albumów na monety nie ma wewnątrz kart i trzeba nabywać je samodzielnie dobierając je do rodzaju gromadzonych monet bądź banknotów. Dowolność odczepiania i dopinania stron jest sporym ułatwieniem przy segregowaniu okazów wedle naszego uznania – można przenosić je pomiędzy klaserami bez konieczności wyjmowania pojedynczych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania monet czy rozerwania banknotów. Prócz tego, posiadając malutki zbiór, w jednym albumie można ulokować monety o różnorodnych rozmiarach, trzeba tylko kupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, że zwykle wyglądają jak książki bądź albumy z fotografiami, więc bez przeszkód skryjemy je na półce przez spojrzeniem potencjalnego złodziejaszka.

Czy w klaserze na banknoty i monety można trzymać każdy typ numizmatów?

Eksperci zalecają, żeby w plastikowych stronach albumów trzymać powszechniejsze numizmaty, które nie posiadają stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje monecie kompletnej ochrony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Unikatowe monety w idealnym stanie albo te wybite z drogich kruszców wypada w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez umieszczenie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można potem trzymać w albumie, gdyż szereg producentów posiada w asortymencie karty do klaserów, w które bez problemu można wsunąć monety w kapslach bądź w tekturowych holderach.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Similar Posts