Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Dalsze informacje o kawie w kapsułkach.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną idziemy zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do kawy to również nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. Obecnie do większości popularnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Similar Posts