Rekreacja, sport, hobby Robienie zakupów

Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

czapsy skórzane, sztylpy

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży zwykle spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Similar Posts