Robienie zakupów

Łatwe mycie dużych powierzchni – o mopach płaskich

Potrzebujesz mopa sznurkowego? Wejdź na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html.

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – niezbędne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli idzie o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym charakteryzują się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwie cechy – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzek o znacznym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Mop do podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i szybko myć podłogi. Nieomal równie istotne są też dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza pielęgnację podłóg. W trakcie sprzątanie większych powierzchni warto używać zestawu mopa z wiadrem.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Similar Posts