Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Potrzebujesz okiennic wewnętrznych? Wejdź na skyshutters.pl.

Planując aranżację wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. W większości wypadków wybiera się standardowe rozwiązanie, to znaczy zasłony i firanki, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są shuttersy

Głównym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji mieszkańców. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, a także z drewna. Okiennice ozdobne shutters instaluje się najczęściej na oknach, jednakże wspaniale sprawdzą się także na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszych domach spotyka się nadal sporadycznie, ale gros z nas zapewne rozpoznaje je z telewizji lub kina, gdyż tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w USA i w Australii.

Pożyteczne funkcje shuttersów

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko świetnie wyglądają, ale mają również pożyteczne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować użycie padającego światła: latem ograniczać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i można zainstalować je na przeważającej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie elegancki wygląd, w wyniku czego zwiększają wartość domu. Wypada także zaakcentować, że shuttersy reguluje się bez pomocy linek, co rodzice dzieci czy posiadacze zwierząt, które zagmatwać dyndające łańcuszki, uznają zapewne za dużą zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Similar Posts