Rekreacja, sport, hobby Robienie zakupów

Profesjonalne obuwie sportowe – dlaczego warto je posiadać?

Więcej informacji o butach sportowych.

Regularny jogging, ćwiczenia na siłowni czy uczestnictwo w grach zespołowych wymagają, żeby odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie należy na dłuższą metę wykonywać w zwykłym obuwiu, dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w buty sportowe.

Obuwie sportowe – zmniejszenie groźby ewentualnych urazów stopy

Większość z nas kojarzy buty sportowe zwłaszcza z fajną estetyką i komfortem ich użytkowania. Nie spostrzegamy ich charakterystycznych cech, jednak instynktowne wiemy, że stopy czują się w takim obuwiu najlepiej. Właśnie dlatego obuwie sportowe nierzadko używamy również w pracy, najczęściej, gdy wykonujemy fach, w którym przez długie godziny stoi się lub chodzi – dostrzegamy je na stopach nauczycieli, pielęgniarek oraz pracowników magazynów. Tymczasem w przypadku sportowców noszenie obuwia opracowanego do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko zdobywanie lepszych rezultatów, ale również zmniejszenie ryzyka potencjalnych kontuzji. Buty dla biegaczy mają amortyzatory wstrząsów oddziałujących na śródstopie i kostkę podczas uderzeń o grunt, spody obuwia do tenisa są przystosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, korki piłkarskie dają zawodnikom przyczepność i pozwalają na szybką zmianę kierunku biegu tak na sztucznej, jak i naturalnej nawierzchni stadionu, analogicznie jak obuwie halowe ułatwia bieg po parkiecie. Obuwie sportowe jest więc lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Nie zastępuj butów sportowych zwykłymi trampkami!

Jeśli dla praktykowanej przez nas dziedziny sportu produkuje się dedykowane buty, nie warto zastępować ich zwyczajnymi tenisówkami. Nawet tak prosta aktywność jak bieganie w tanim obuwiu z supermarketu częstokroć jest przyczyną urazów. Nie warto także oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wyższy koszt wpływają lata poświęcone przez producentów na obserwację mechaniki konkretnej dyscypliny sportowej oraz doskonalenie technologii produkcji takiego obuwia. Buty noszące wyraźne oznaki zużycia bądź, które uległy zniszczeniu, trzeba tak szybko jak to możliwe wymienić na nowe, bowiem bez wątpienia nie spełnią one już swoich funkcji, co również może być przyczyną kontuzji w czasie treningu.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Similar Posts