Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz

Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Sprawdź shuttersy w salonie na skyshutters.pl/realizacje/.

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednakże ten element osłony okna można zastosować także w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że znakomicie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bowiem to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim sporą część dnia. Z tego powodu trzeba zadbać, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale również wygodny. Dowolność wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza, co pozwala m.in. na lekkie jego ściemnienie, jeśli chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego zaciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – doskonała osłona przed hałasem

Opcja regulacji przenikania światła do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże również z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można efektywnie regulować temperaturę pokoju, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast zimą o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Poza tym takie okiennice lepiej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Zbiera się na nich mniej kurzu aniżeli w zagięciach firan, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo łatwa i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Similar Posts