Robienie zakupów Sektor budowlany

Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Dowiedz się, gdzie kupić kontener otwarty.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże sporo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, rozebrane elementy stolarki otworowej, a także zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady większych gabarytów

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych oraz magazynów.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Similar Posts