Robienie zakupów Sektor budowlany

Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Chcesz kupić rynnę metalową? Odwiedź ten adres.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej zalegania. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – podobnie jak zakładanie rynien. Co zatem winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich części się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny plastikowe, PCV czy metalowe – które wybrać?

W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z kilku surowców – głównie z metalu lub PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania trzeba więc skonsultować ze specjalistą.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Similar Posts