Sektor budowlany

Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli potrzebujesz podpór szalunkowych, koniecznie sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się ich używa? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można pokryć strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią też drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w różnych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Similar Posts