Sektor budowlany

Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Więcej o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie sporo elementów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te oferują wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Peri czy Rasto i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Similar Posts