Sektor budowlany

Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Szukasz szalunków Kraków? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, nazywane także deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Zazwyczaj stosuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtenczas są one konieczne do tego, by nadać im odpowiedni kształt i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się również podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie otworów na okna, drzwi i bramy. W tym artykule wytłumaczymy, z czego robi się współczesne szalunki i jak mogą nabyć je inwestorzy.

Szalunki z drewna, sklejki lub metalu

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest struktura wykonana z drewnianych desek czy też mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, która po rozmontowaniu może być użyta ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak kłopotliwa – wielu inwestorów oraz wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki wykonuje się z drewna, sklejki bądź metalu, jak również łączyć w sobie 2 a nawet 3 materiały. Zazwyczaj jednakże korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich rodzajów drewna jak topola czy brzoza, a strukturę łączą głowice ze stalowe bądź aluminiowe, narożniki, łączniki i belki.

Wynajęcie szalunków – dla kogo?

Przedsiębiorstwa często parające się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku ekip, które zwykle oferują odmienne usługi i inwestorów, którzy planują planujących wznieść pojedynczy obiekt. Zakup wszelkich elementów potrzebnych do wykonania szalunku nie byłby rentowny . Dużo rozsądniejszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Similar Posts