Sektor budowlany

Sklejki szalunkowe – do czego służą?

Kup sklejki szalunkowe na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to istotny komponent instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednak najczęściej używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam niezbędna, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Firmy budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Similar Posts