Tematyka motoryzacyjna

Jaki kupić kufer motocyklowy?

kufry motocyklowe

Podróże motocyklem są wygodne i wywołują poczucie wolności, jednakże jeśli szykujemy się na dłuższą wycieczkę lub kilkudniowy wypoczynek może się okazać, że wszystkie niezbędne nam rzeczy nie pomieszczą się w standardowej wielkości plecaku czy camelbagu. Często również wożony bagaż jest bardzo ciężki przez co umieszczenie go na plecach może mieć wpływ na bezpieczeństwo podróży. W takich sytuacjach należy pomyśleć o zakupie kufra motocyklowego.

Typy kufrów motocyklowych – boczne i centralne

Zasadniczą kwestią, z którą musi zmierzyć się posiadacz pojazdu szukający kufra motocyklowego jest to, czy zaopatrzyć się w kufry boczne czy może lepiej postawić na kufer centralny. Jeżeli na jednośladzie poruszamy się z reguły po mieście, a nasze dalsze wyjazdy to najczęściej kilkugodzinne, niezbyt odległe trasy za miasto, wystarczy w zupełności zakupić i założyć kufer centralny. Objętość kufrów centralnych wynosi najczęściej od trzydziestu do pięćdziesięciu litrówi jest to przestrzeń wystarczająca, aby pomieścić wszelkie nieodzowne akcesoria, kurtkę, rękawiczki, a w niektórych sytuacjach nawet kask dla pasażera. Zaletą kufrów centralnych jest to, że ich ciężar rozkłada się równomiernie, ponieważ zakładane są one za plecami kierowcy. Inaczej jest przy mocowaniu kufrów bocznych – są one zakładane po jednym z każdego boku motocykla. W następstwie tego przy wożeniu przedmiotów o znacznej wadze trzeba pamiętać, żeby ich masa podzielić dość równomiernie na oba kufry, aby nie dopuścić do przechylenia się pojazdu podczas jazdy na lewo albo prawo.

Ile zapłacimy kufry motocyklowe?

W sklepach znajdziemy wiele kufrów motocyklowych, które różnią się od siebie nie tylko pojemnością, ale także tworzywem, z którego są wykonane (np. wzmocnione polimery bądź wytrzymałe i lekkie aluminium). Bezspornie wybierając kufry na motor powinniśmy kierować się w szczególności ich solidnością i tym, czy gwarantują ochronę umieszczonym w nich przedmiotów. Jednak dla licznych miłośników jednośladów kluczowym faktorem, nierzadko mającym ogromny wpływ na ostateczną decyzję o ich zamówieniu, jest także ich cena. Kufry centralne, z racji tego, że są mniejsze i prostsze do zamontowania, nie są znacznym kosztem. W wysokiej jakości kufer tego typu można się wyposażyć już za paręset złotych. Tymczasem kufry boczne, które nabywa się wespół z kompletnym zestawem do montażu na pojeździe, obejmującym właściwe stelaże, adaptery, jak również częstokroć i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już koszt sięgający paru tysięcy złotych.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Similar Posts