Usługi finansowe i rachunkowe

Aktualny kurs franka szwajcarskiego poznasz online

Zajrzyj w to miejsce jeśli interesujesz się kursem franka szwajcarskiego.

O franku szwajcarskim większość Polaków wie niewiele, w zasadzie tylko tyle, że to ta waluta, w której mnóstwo rodzin zaciągnęło w przeszłości kredyty hipoteczne, które obecnie trudno im spłacić. Tymczasem historia franka szwajcarskiego jest dość interesująca.

Pieniądz słynny ze swojej wyjątkowej stabilności – frank szwajcarski

Naturalnie, frank szwajcarski to waluta Szwajcarii, jednakże jest to oprócz tego środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok między innymi funta szterlinga, euro oraz dolara, frank szwajcarski jest uznawany za jedną z kluczowych walut w dzisiejszym świecie. Ale nie była to pierwotna waluta, która została wprowadzona do obiegu na terytorium historycznej Szwajcarii. Frank w praktyce pojawił się dopiero w XIX wieku i zastąpił mnogie miejscowe waluty, które dotychczas wybijano w różnych kantonach. Przez ostatnie dekady swojego istnienia frank szwajcarski wsławił się swoją ogromną stabilnością, stawiając opór m.in. licznym zawirowaniom w latach kryzysów ekonomicznych i dyplomatycznych, jakie miały miejsce w XX oraz XXI w. Co ciekawe, frank szwajcarski nazywany jest jedną z piękniejszych walut świata. Jego banknoty emitowane od połowy 90-tych wyróżniają się zdumiewającymi barwami i rzadką pionową orientacją. Na frankach można podziwiać osobistości ze świata kultury (na przykład Sophie Taeuber-Arp, Jacoba Burckhardta czy Le Corbusiera), a nie jak najczęściej bywa – twarze królów, wojskowych lub polityków. Natomiast motywem przewodnim nowej, dziewiątej już serii banknotów są przyroda, nauka oraz Ziemia.

Aktualny kurs franka – te dane znajdziesz na stronach kantorów online

Frank szwajcarski bezustannie cieszy się sporym zainteresowaniem inwestorów, lecz jego notowania obserwują także ciekawością osoby z niespłaconymi zobowiązaniami w tej walucie. Aby poznać bieżący kurs franka szwajcarskiego, polecamy odwiedzać na stronę kantorów online, gdzie notowania franka odświeżane są w parusekundowych interwałach. Tu można też przeanalizować fluktuacje ceny waluty w określonym okresie. Jest to funkcja idealna dla inwestorów planujących swoje dalsze kroki, jak również dla frankowiczów czuwających na optymalny moment, by przewalutować złotówki na franki przed uregulowaniem kolejnej raty zadłużenia.

Similar Posts