Usługi finansowe i rachunkowe

Czy złoto w sztabkach jest dobrą inwestycją?

Szukasz sztaby złota? Sprawdź goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie bankowym bądź zakładanie lokat nie jest dziś tak rentowne jak pięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale także i większa świadomość, że nie zainwestowany kapitał daje zysku spowodowały, że Polacy poszukują rozwiązań, które pozwolą ich oszczędnościom zapewniać po latach dodatkowy zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe grono sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złote sztabki.

Czy sztabki złota są pewną inwestycją?

Na wstępie warto wyraźnie zaznaczyć, że lokata środków w złote sztabki to inwestycja na długie lata. Złoto z reguły nie ulega mniejszym i większym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niestabilność polityczna i ekonomiczna nieraz podwyższa jego cenę. Rzecz jasna, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże przeglądając jej historyczny wykres od razu można spostrzec, że z biegiem czasu idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od wieków ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu w zasadzie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako uniwersalna waluta, w tej chwili jest szeroko wykorzystywany w medycynie, elektronice oraz przemyśle, jak również – w dalszym ciągu na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu użytego między innymi do produkcji urządzeń elektronicznych (jak telefony komórkowe albo kable USB) jest nieraz nieopłacalny, toteż zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, że przez kolejne dziesięciolecia trend ten nie powinien ulec zmianie.

Sztabki złota – kogo stać na ich kupno?

Słuchając o lokacie finansów w złoto w sztabkach większa część inwestorów od razu pomyśli, że to nie dla nich, z powodu duży koszt. Jednak sztabki złota występują w wielu wagach, toteż właściwie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnej części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 5 g. Te malutkie sztabki są też dobrym pomysłem na upominek. Więksi inwestorzy, dysponujący pokaźniejszym kapitałem nierzadko nabywają cięższe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g oraz 1 kg. Trzeba jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupimy złoto po wyraźnie niższej cenie. Po drugie, nie można pociąć kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Wobec tego należy nabywać złoto w sztabkach o różnym ciężarze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na niewielkie sztabki o wadze 1 g.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Similar Posts