Usługi finansowe i rachunkowe

Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je połączyć w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Za sprawą konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek różnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, ratalny, gotówkowy i mieszkaniowy. Dzięki konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, ale nierzadko wiąże się to z większymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla klienta zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Similar Posts