Jeśli chcesz nabyć złoto bulionowe, powinieneś odwiedzić ten adres.
Ludzie decydujący się na inwestycję w złoto mogą robić to na kilka sposobów: nabywać akcje spółek działających na rynku kruszców bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w branże gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też gromadzić biżuterię inwestycyjną. Inną taktyką jest zakup złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest nie tylko w postaci sztabek, lecz także monet bulionowych.
Co wyznacza bieżącą wartość złotych monet bulionowych?
Monety ze złota kojarzymy przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, nazywane także lokacyjnymi, czy to złote czy z innych metali szlachetnych, odróżniają się od nich pod kilkoma względami. Co najistotniejsze monety bulionowe są emitowane w celu inwestowania w nie kapitału, co powoduje, iż ich nakład z danego roku nie jest limitowany, a raczej determinowany przez popyt na rynku. Złote monety bulionowe nie są emitowane w seriach tematycznych bądź w związku z znaczącymi rocznicami, stąd ich design niesłychanie sporadycznie ulega zmianie. Na ogół złote monety bulionowe wybijane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie tylko datą emisji. Wypada podkreślić, iż mnóstwo monet bulionowych, pomimo uznawania ich za środek płatniczy, nie posiada swojego nominału ustalonego w walucie, a ich aktualną wartość wyznacza ciężar oraz próba użytego do ich wybicia metalu. Walorem monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w nawet najdalszych zakątkach świata, więc ich sprzedaż jest w mniejszym stopniu obciążona ryzykiem straty aniżeli miejscowych monet kolekcjonerskich.
Złoto bulionowe – monety nie tylko o wadze 1 uncji
Popularne pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jakkolwiek mennice wybijają również monety o nominale 1/10 czy 1/4 oz złota. Należy wiedzieć, że monety bulionowe emitowane są zazwyczaj z 24 karatowego złota, czyli .999, ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle albo południowoafrykański Krugerrand bite są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to z reguły na celu podniesienie twardości monety i w rezultacie redukcję możliwości jej zniszczenia. Takie monety z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są oznakowane świadczy o wadze czystego złota użytego do ich wybicia.
W ofercie rodzimych brokerów złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez przeszkód natrafią na najpopularniejsze z nich, m.in. wymienione wcześniej Krugerrandy, Kangura czy Pandę.
Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]