Usługi finansowe i rachunkowe

Ułatwienia dla firm – o mass collect

Na flobo.io odnajdziesz więcej informacji o tym, co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja usługi mass collect jest w zasadzie dość prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, a także wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (standardowy przelew, przelew za pośrednictwem poczty bądź przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie należności niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie na eliminację potencjalnych pomyłek nieraz mających miejsce w czasie tej czynności.

Czy opłaca się korzystać z usługi mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest aktualnie proponowana we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. kilka banków spółdzielczych i mBank) wypada przeanalizować możliwość jej wdrożenia w firmie, nawet takiej, która co miesiąc obsługuje mniej niż setki faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie bieżące monitorowanie wpływających opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na wzrost terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Similar Posts