Usługi finansowe i rachunkowe

Wymiana euro online – dlaczego warto?

wymiana euro online

Euro to względnie młoda waluta, bowiem w formie banknotów oraz monet została wprowadzona do obiegu dopiero w 2002 r.. Jest ona w tej chwili obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów członkowskich Unii Europejskiej. Polska po dziś dzień nie sprostała warunkom, umożliwiającym przyłączenie się do strefy euro, co nie oznacza, że jej obywatele nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to biorąc w niej kredyt bądź też robiąc zakupy w zagranicznych sklepach.

Euro i korzyści z jej korzystania

Powszechne stosowanie euro w krajach będących członkami Unii Europejskiej zauważalnie uprościło życie większości obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Jednolita waluta oznacza wszak mniejsze trudności z określeniem przypuszczalnego zysku bądź kosztu przy planowaniu np. transakcji w handlu międzynarodowym, co przedtem powodu możliwych wahań kursów między walutami niejednokrotnie mogło okazać się nieudaną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa także na swobodę podróżowania rezydentów państw członkowskich, którzy praktycznie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość gotówki w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Dziś wystarczy im jedynie ich aktualna karta bankowa, a używając za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów nakładanych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze internetowym od ręki poznasz aktualny przelicznik euro

Polska, mimo wejścia do struktur UE w maju 2004 roku, jeszcze nie sprostała wszystkim kryteriom pozwalającym na wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, iż jako mieszkańcy kraju członkowskiego UE powszechnie już kupujemy i prowadzimy interesy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny przelicznik euro na stronie kantoru internetowego, a przy okazji też błyskawicznie wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w banku. Wymiana euro przez internet z uwagi na niższe spready jest korzystniejsza oraz bardziej przystępna, gdyż można ją zlecić w dowolnej porze dnia (także w nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych co kilka sekund, a nie – jak to z reguły jest przyjęte w bankach oraz kantorach tradycyjnych – na podstawie uśrednionego kursu z minionego dnia.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Similar Posts