Usługi Usługi finansowe i rachunkowe

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Złóż wizytę w biurze rachunkowym Katowice - tu skorzystasz z usług fachowców.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Niewielkie podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę ds. finansów na etat, a ich szefowie często nie potrafią odpowiednio zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse firmy profesjonalistom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, iż rezultatem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie kary. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Należy też nadmienić o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się jedynie jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty obsługi nierzadko zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego specjaliści mają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Similar Posts