Usługi

Czym są badania psychologiczne kierowców?

Pragniesz poznać więcej informacji o badaniach psychotechnicznych Bielsko? Skieruj się na http://bit.ly/2qLHeSA.

Na sytuację na szosach w największej mierze wpływają umiejętności prowadzących poruszające się po nich auta. Naprawdę ważne jest to w przypadku kierowców zawodowych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek i autobusów. W ich przypadku istotne są tak kwalifikacje, jak i uwarunkowania psychologiczne. Z tego względu kierowcy z takich profesji zgodnie z prawem muszą w odpowiednim terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc napisać na ten temat parę zdań. W jakich odstępach muszą być wykonywane? Na czym polegają tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich nastawić?

Czego spodziewać się na badaniach psychotechnicznych kierowców?

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co pięć lat. Ta zasada nie dotyczy jednak specjalistów, którzy ukończyli 50 lat – muszą bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który w pierwszej kolejności przeprowadza badania osobowości. Mają one formę rozmowy z kierowcą, w czasie której odpowiada on na pytania na temat zachowań w ekstremalnych przypadkach. Następna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie wykonywane są testy na odpowiednich maszynach, w czasie których sprawdzana jest podzielność koncentracji, percepcja prędkości, zdolność szybkiego reagowania i widzenie w ciemności.

Badania psychologiczne kierowców – o czym musimy wiedzieć?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na rozmowę ze specjalistą, który w jej czasie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, powinniśmy pamiętać, że nie dla każdego ich rezultaty będą pozytywne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście trochę podnieść. W jaki sposób? W internecie znajdziemy różne opisy działania urządzeń, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by zawczasu przekonać się, jak one działają.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Similar Posts