Usługi

Jak podejść do organizacji chrzcin?

Szukasz aktualnej oferty lokalu na chrzciny w Krakowie? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą wielką rodzinną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, z tej przyczyny starają się, by wszystko w ten dzień było idealne. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, w szczególności jeżeli na imprezie ma pojawić się spora liczba krewnych i znajomych. Niżej otrzymasz parę porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na szczegółowe zaplanowanie chrztu

Wiele lat temu sakrament chrzcin odbywał się zaraz po narodzinach pociechy, nierzadko wręcz tego samego dnia, z przyczyny ogromnej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzest przeistoczył się w ważny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, zatem jest urządzany najczęściej 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to dogłębne rozważenie istotnych aspektów tego wydarzenia, jak wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, jak również rodziców chrzestnych. Ustalając z parafią dzień chrztu warto wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie gości, jak również przygotowanie dla nich posiłków i noclegu, jeżeli będą przyjeżdżać do nas z rozmaitych krańców kraju. W przesłanych zaproszeniach należy umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do określenia ile osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się również podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście przede wszystkim kupują zabawki, tymczasem rodzicom bardziej pomogą użyteczne prezenty, jak choćby ubranka, kołderka dla dziecka czy fotelik do auta.

Impreza w mieszkaniu czy lokal na chrzest – na co postawić?

Jeszcze dekadę temu chrzciny organizowano zwykle w mieszkaniu rodziny malucha, dlatego nie wszyscy obecni podczas ceremonii w kościele bywali zapraszani na uroczysty poczęstunek. Dzisiaj wspólny obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców to już standard. Przeglądając oferty lokali, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zapewnią wspaniale ozdobione pomieszczenia, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje jadłospis korespondujący z charakterem wydarzenia oraz który zagwarantuje profesjonalną obsługę gości. Jeżeli sakrament ma się odbyć w ciepły miesiąc, radzimy wybrać salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast dąsać się przy stoliku mogą wybiegać się na powietrzu, a rodzina albo fotograf zrobi pamiątkowe zdjęcia. Znaczący jest dodatkowo taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, tak samo jak transport gości do domu lub zarezerwowanego noclegu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Similar Posts